8. razred

Izrada i objava sadržaja pomoću Swaya, Projekt "Veliki matematičari"-integrirana nastava s Matematikom

Autor: Renata Josipović, 12. 3. 2024.

Nakon što ste ovladali alatom Sway, otpočnite sa zadatkom zajedničkog projekta Matematike i Informatike.

Ovo je projektni zadatak kojeg ćemo vrednovati učiteljica Matematike i ja, ali svaka će gledati svoj segment, odnosno imati svoj kriterij

Svakome od vas dodijeljen je jedan znanstvenik-"veliki matematičar", o kojem trebate istražiti postojeće informacije i na temelju njih izraditi Sway prezentaciju. Da bi ona bila zanimljivija, dobro je dodati anegdote o znanstveniku, slike, videa..., a obavezno, uz njih izvore.

Radite prema sljedećoj uputi:

1. Prijavite se u Microsoft 365 za škole, odaberite aplikaciju Sway te upišite naslov prezentacije PROJEKT "VELIKI MATEMATIČARI" - IME MATEMATIČARA, navedite ime autora prezentacije (vaše ime), razred, školu, datum izrade prezentacije.

2. Odmah prezentaciju podijelite sa mnom i učiteljicom Sanjom Nizić da možemo pratiti vaš rad na način da zalijepite poveznicu na vašu otpočetu Sway prezentaciju u ovu Forms datoteku. Sve izmene koje u svojoj prezentaciji nakon toga radite automatski će se ažurirati.

3. Informirajte se o izabranom matematičaru iz raznih izvora, pripremite materijale koje ćete postavljati u Sway te odmah bilježite izvore tih materijala (odakle preuzimate podatke).

4. Izradite prezentaciju, trudeći se odabrati lijep dizajn, koristiti tekstove, slike, poveznice i sl. interaktivne elemente (kako bi prezentacija bila zanimljivija i drugi je učenici rado gledali).

5. Prilikom izrade prezentacije obratite pažnju na pismenost i pravila pisanja tipkovnicom. Sjetite se da vas uvijek upozoravam da nakon točke, zareza, upitnika, uskličnika itd. treba ostaviti jedan razmak pa tek onda nastaviti pisati. Između ostalih, koristite i slova s kvačicom.

6. Obavezno poštujte autorska prava i navedite izvore slika i tekstova, ako koristite citate. (Ukoliko ste zaboravili kako se to radi, pogledajte prethodne lekcije.)

7. Na kraju vaše prezentacije, napišite napomenu da je prezentacija dio projekta integrirane nastave Matematike i Informatike

8. Nakon toga, kolegama postavite dva ključna pitanje o "svom" matematičaru (sa pripadajućom slikom) u Formsu. To je kviz kojeg ćete raditi u suradnji.

Dakle, ja sam oformilai kviz te ga podijelila s vama, a vi ga nastavite dopunjavati pitanjima. Nemojte obrisati ono što netko prije vas postavi! Izmjene u kvizu će se sačuvati automatski.

Rok za predaju gotovog uratka je 25. 3. 2024., nakon čega slijedi vrednovanje.

Priloženi dokumenti:
KRITERIJ_VREDNOVANJA_izrade__prezentacije_u_Sway-u.pdf (131.55 KB)