Izleti

Izleti - arhiva

U gostima kod našeg Šime

Predzadnji dan nastave  Šime nas je obradovao pozivom u goste u njegovu kuću!

Osvježeni kupanjem u moru, krenuli smo šetnjom do njegove kuće. Tamo su nas srdačno ugostili Šimini roditelji : mama Mariza i tata Renato, baka Vinka po kojoj je villa i dobila ime, dide Šimun i sestra Petra !

Mama i baka pokazale su nam kuću : recepciju, restoran, apartmane, a najviše smo se razveselili Šiminoj sobi i legićima!!!

Tata je za to vrijeme donio pizze pa smo taj dan ručali kod Šime! Počastili su nas i sokovima, grickalicama, a na kraju smo se osladili sladoledom raznih vrsta!

Hvala našem Šimi i njegovoj obitelji na predivnom dočeku!

Vidimo se dogodine, u konobi u selu, po dogovoru !!!

Osmaši na Ovčari

Tuga i dostojanstvo na jednom mjestu

Učenici 8. razreda  su kao odredište svoje ekskurzije odabrali našu lijepu i ravnu Slavoniju, Iako je vožnja bila duga, oči su mogli odmarati gledajući ono «more» zelenila jer je Slavonija u ovo vrijeme vrlo lijepa. Neizostavan je bio i  posjet Vukovaru, tom gradu heroju o čijim stradanjima su se mogli uvjeriti na licu mjesta. Grad se obnavlja, ali još uvijek ima srušenih kuća koje svjedoče o tim teškim danima.

Poseban dojam je izazvao posjet Ovčari, mjestu na kojem je otkrivena masovna grobnica. U polumraku Spomen-doma doznali su za sudbine mnogih stradalih čije su se slike izmjenjivale na zidu. Poseban sat povijesti donio je tugu i nevjericu na dječja lica koja ne mogu shvatiti razloge tog zločina. Počast svima odali su hodajući u koloni tiho i dostojanstveno te zajedničkom molitvom za sve žrtve na samom mjestu ekshumacije. Šutnja po odlasku bila je rječitija od svega što su mogli pročitati u udžbenicima iz povijesti ili vidjeti na raznim fotografijama.

G. Vodanović

Fotografije snimljene na ekskurziji pogledajte u foto-galeriji ili kliknite na ovu poveznicu!

Alice in Wonderland

Evo nas u Broadway – kinu u Splitu. 16.ožujka 2010 je. Želimo pogledati fantastičnu avanturu redatelja Tima Burtona. S nama, učenicima 7. razreda je naša razrednica Mirela Majstrović. Tu su učenici 6.razreda i njihova razrednica Marina Šimić, psihologinja Snježana Glučina, uč. informatike Renata Josipović, uč. povijesti Ana Vrcan, uč. njemačkog jezika Ana Franković – Vranješ, uč. kemije i bilogije Rozana Alfirević.

Donosimo vam kratak sadržaj filma: Iz radionice snova vizionarskog redatelja dolazi epska 3D fantastična avantura Alisa u Zemlji Čudesa, čarobna i maštovita adaptacija jedne od najomiljenije priče svih vremena. Johnny Deep predvodi vrhunsku glumačku postavu kao Ludi Klobučar i Mia Wasikowska kao devetnaestogodišnja Alisa, koja se vraća u ekscentrični svijet koji je prvi put posjetila kao djevojčica, gdje je čekaju prijatelji iz djetinjstva…

Vjeroučiteljica Marina Šimić i učiteljica engleskog jezika Mirela Majstrović s učenicima 7.r.