Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Grozdana Vodanović, Renata Josipović, Snježana Glučina, 17. 10. 2011.

I ove je godine na lučici održana tradicionalna priredba vezana iz Dane zahvalnosti. Zahvalni možemo biti za puno toga, a ovoga puta bili smo najzahvalniji za kruh o kojem ima puno izreka. Tako je i glazbeno-scenski program, kojega su pripremili Marina Šimić i Marin Erceg, nazvan Kruh za druge.

Priredba je počela školskom himnom, a dalje su se izmjenjivali učenici koji su objašnjavali izreke o kruhu i zbor sa pjesmama.

Nije izostao ni izložbeni dio na kojem se svake godine nađe nešto novo. Učenici nižih i viših razreda su se sa svojim učiteljima potrudili i ponudili zanimljive izloške. Našli su se tu držači za olovke, jesenske slike sastavljeve od materijala koje nam bogata jesen nudi. Pozornost gostiju, ali i domaćih privukle su mirisne kuglice, retro jabuke, različiti likeri, prirodna vegeta te melemi. Ovo je stiglo iz sve bogatije palete proizvoda Škrinjice. Kako je ovo bila i prodajna izložba, ovim putem zahvaljujemo svima koji su dali svoj doprinos jer je i ova priredba humanitarna što znači da će prihod od prodaje otići potrebitima.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji!