Izleti

Dan pješačenja

Autor: Renata Josipović, Fani Mravičić, 20. 10. 2014.

Što drugo raditi 15.10.-og nego čuvati stari običaj i PJEŠAČITI.

Odredište je kao i uvijek bilo staro igralište na Vezi. Ovaj put smo imali dodatni zadatak.- obići izvor Topol.  U ovoj školskoj godini u školi se provodi projekt «Tučepski izvori» pa su mališani iz razredne nastave obišli najbliži nam izvor Topol (nedaleko od škole).  Putem su se orijentirali uz pomoć kompasa, određivali strane svijeta pomoću Sunca, tražili mahovinu i mravinjake za orijentaciju. Po dolasku na igralište igre nije nedostajalo. Na samom povratku pjevušila se i školska himna «Izvor radosti» čiji prvi stihovi govore upravo o izvorima.

Izleti - arhiva

U gostima kod našeg Šime

Predzadnji dan nastave  Šime nas je obradovao pozivom u goste u njegovu kuću!

Osvježeni kupanjem u moru, krenuli smo šetnjom do njegove kuće. Tamo su nas srdačno ugostili Šimini roditelji : mama Mariza i tata Renato, baka Vinka po kojoj je villa i dobila ime, dide Šimun i sestra Petra !

Mama i baka pokazale su nam kuću : recepciju, restoran, apartmane, a najviše smo se razveselili Šiminoj sobi i legićima!!!

Tata je za to vrijeme donio pizze pa smo taj dan ručali kod Šime! Počastili su nas i sokovima, grickalicama, a na kraju smo se osladili sladoledom raznih vrsta!

Hvala našem Šimi i njegovoj obitelji na predivnom dočeku!

Vidimo se dogodine, u konobi u selu, po dogovoru !!!

Osmaši na Ovčari

Tuga i dostojanstvo na jednom mjestu

Učenici 8. razreda  su kao odredište svoje ekskurzije odabrali našu lijepu i ravnu Slavoniju, Iako je vožnja bila duga, oči su mogli odmarati gledajući ono «more» zelenila jer je Slavonija u ovo vrijeme vrlo lijepa. Neizostavan je bio i  posjet Vukovaru, tom gradu heroju o čijim stradanjima su se mogli uvjeriti na licu mjesta. Grad se obnavlja, ali još uvijek ima srušenih kuća koje svjedoče o tim teškim danima.

Poseban dojam je izazvao posjet Ovčari, mjestu na kojem je otkrivena masovna grobnica. U polumraku Spomen-doma doznali su za sudbine mnogih stradalih čije su se slike izmjenjivale na zidu. Poseban sat povijesti donio je tugu i nevjericu na dječja lica koja ne mogu shvatiti razloge tog zločina. Počast svima odali su hodajući u koloni tiho i dostojanstveno te zajedničkom molitvom za sve žrtve na samom mjestu ekshumacije. Šutnja po odlasku bila je rječitija od svega što su mogli pročitati u udžbenicima iz povijesti ili vidjeti na raznim fotografijama.

G. Vodanović

Fotografije snimljene na ekskurziji pogledajte u foto-galeriji ili kliknite na ovu poveznicu!

Alice in Wonderland

Evo nas u Broadway – kinu u Splitu. 16.ožujka 2010 je. Želimo pogledati fantastičnu avanturu redatelja Tima Burtona. S nama, učenicima 7. razreda je naša razrednica Mirela Majstrović. Tu su učenici 6.razreda i njihova razrednica Marina Šimić, psihologinja Snježana Glučina, uč. informatike Renata Josipović, uč. povijesti Ana Vrcan, uč. njemačkog jezika Ana Franković – Vranješ, uč. kemije i bilogije Rozana Alfirević.

Donosimo vam kratak sadržaj filma: Iz radionice snova vizionarskog redatelja dolazi epska 3D fantastična avantura Alisa u Zemlji Čudesa, čarobna i maštovita adaptacija jedne od najomiljenije priče svih vremena. Johnny Deep predvodi vrhunsku glumačku postavu kao Ludi Klobučar i Mia Wasikowska kao devetnaestogodišnja Alisa, koja se vraća u ekscentrični svijet koji je prvi put posjetila kao djevojčica, gdje je čekaju prijatelji iz djetinjstva…

Vjeroučiteljica Marina Šimić i učiteljica engleskog jezika Mirela Majstrović s učenicima 7.r.