Proslava Dana škole OŠ Tučepi

Autor: Snježana Glučina, Nikola Karin, 16. 6. 2016.

I ova se školska godina u OŠ Tučepi uspješno privela kraju što je popraćeno raznim aktivnostima.

U četvrtak, 9. lipnja, u poslijepodnevnim satima održao se turnir u nogometu za učenike od 5. do 8 r. kojeg je vodio predmetni učitelj Damir Jukić. Na zadnji dan nastave, 10. lipnja, održale su se radionice za učenike:  Matematičke igre voditeljice Sanje Nizić , te Likovna radionica  koju su vodile Ivana Volarević i Rozana Alfirević. Ove školske godine posebnost je to, što je  svečana sjednica povodom Dana škole održana zajedno sa predstavnicima lokalne zajednice i Župe u općinskoj vijećnici. Naime, sv. Ante koji se slavi 13. lipnja je zaštitnik i škole i općine i Župe. U predvorju vijećnice za ovaj poseban dan izloženi su učenički radovi nastali na radionicama i tijekom nastave.

Nakon uvodne riječi načelnika općine, predstavnika Županije i ravnateljice škole podijeljena su priznanja i nagrade zaslužnim učenicima. Nagrade su dobili učenici 8. razreda koji su u svih 8 godina osnovnoškolskog obrazovanja postigli odličan uspjeh i uzorno vladanje te učenici koji su školu predstavljali na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Za učenicu završne generacije odabrana je Diana Rogga.

Tradicionalno za Dan škole izašao je iz tiska novi, 25. broj školskog lista Vrutak  u kojem se nalazi bogati pregled rada učenika  i učitelja tijekom čitave školske godine.

Već tradicionalna školska priredba „Note radosti“ održala se je na Lučici s početkom u 20 sati. Kao i svake godine, učenici su se  iskazali kao voditelji, recitatori i glumci. Učenici nižih razreda krasnoslovili su svoje radove i izveli scenske nastupe, a učenici viših razreda glumili su u igrokazu „Dopunska nastava“ (autorice vjeroučiteljice Marine Šimić). Pod dirigentskom palicom učitelja Marina Ercega školski zbor izveo je nekoliko pjesama, a završnom pjesmom „Moja Domovina“ pozdravili su sve nazočne  i time poželjeli ugodan ljetni odmor svima.

Osnovna škola Tučepi