OŠ Tučepi - Nastava pod maskama

Autor: Nikola Karin, 14. 2. 2016.

Na pokladni utorak održane su školske maškare. Na satovima razrednika učenici su se dogovarali što će biti pa su taj dan došli maškarani.

Najveselije je bilo tijekom predstavljanja ispred škole. Osmaši su organizirali pravo vjenčanje. Uz mladu i mladoženju bili su tu kum i kuma, barjaktar i ostali svatovi, a ni pjevanje nije izostalo. Sedmaši su odigrali već dobro poznatu utakmicu između Debelih i Mršavih. Navijača i navijačica nije nedostajalo jer su tu bili šestaši s pripadajućim rekvizitima. I petaši su su predstavili zanimljivim točkama. Poput pravih akrobata i mađioničara izveli su svoje točke koje se inače mogu vidjeti u cirkusu. Najbolju masku birali su članovi Vijeća učenika i učitelji koji nisu razrednici. Pobijedili su osmaši, bod manje imali su petaši, nakon njih su bili sedmaši i  šestaši.

I u razrednoj nastavi svi učenici i učitelji došli su maškarani na nastavu. Jedan školski sat bio je posvećen maskama. Školom su šetale vile, kraljice, superheroji, gusari, vojnici, zombiji, klaunovi, male bebe… Školski hodnici šarenili su se od raznovrsnih kostima i veselih dječjih glasova.