Prvaši rade s digitalnim udžbenicima

Autor: Renata Josipović, Marlena Bogdanović, 20. 1. 2015.

Dočekali smo i taj dan: prvaši su započeli sa radom na digitalnim udžbenicima! Za početak, svi smo naučili kako je korisno kod rada na ovim udžbenicima najprije isključiti pristup bežičnoj internetskoj mreži. Svi su prvaši sa lakoćom naučili kako se to radi.

Bilo je lijepo vidjeti kako su učenici suradni i kako pomažu savjetima jedni drugima. Zatim smo naučili kako se aplikacija otvara, koje gumbe imamo na raspolaganju i kako se njima služiti. Bilo je zgodno "šarati" po udžbenicima: zaokruživati i podcrtavati - kada smo saznali da se sve može lako obrisati jednim klikom! Kako slova na pojedinoj stranici nebi bila presitna, naučili smo da se dvostrukim klikom stranice povećavaju i rad olakšava. Čestim izmjenama aktivnosti: rad na tabletima, u bilježnicama, boravka na zraku i igrama, pet školskih sati brzo je prošlo. Od ovog ponedjeljka učenici više ne moraju u školu donositi "papirnate" udžbenike, već samo bilježnice i radne bilježnice. Jednom u mjesecu imat ćemo RETRO DAN - dan kada ćemo donijeti naše "stare - papirnate" udžbenike i njima se služiti kao što smo to činili "nekada davno". Kako su digitalni udžbenici u školi, čitat ćemo, učiti i izrađivati zadaće služeći se "papirnatim" udžbenicima kod kuće jer ćemo svakodnevno u bilježnice zapisivati stranice na koje kod kuće treba obratiti posebnu pozornost. Sudeći prema reakcijama i iskazanom zadovoljstvu naših prvaša, čini se da će ovaj projekt sa korištenjem digitalnih udžbenika doživjeti pun uspjeh! Dragi prvaši, sretno u 21. stoljeću!