Bogatstvo hagioterapije u OŠ Tučepi

Autor: Renata Josipović, Mirela Majstrović, 12. 12. 2014.

Hagioasistentica Centra za hagioterapiju u Splitu Ana Perišić, nastavlja svoj rad u OŠ Tučepi. Krajem studenog u tučepskoj vijećnici je predstavila hagioterapiju učenicima sedmog i osmih razreda. Na predavanju pod nazivom Rad na samopoštovanju i prevenciji rizičnih ponašanja učenici su potaknuti na ostvarivanje zdravih međuljudskih odnosa kao i pronalazak svoga puta svjesni da su voljena i dragocjena bića. Istaknuta je važnost prihvaćanja vlastite vrijednosti kao i prepoznavanje vrijednosti osobe koja je pored njih.

Promišljanjem o tome za čime čeznu, što im je važno u životu, oni danas odlučuju o svojoj budućnosti. Pojašnjeno je kako osobu ne krase vanjski izgled i  ocjene već svijest da su vrhunske, jedinstvene i neponovljive osobe već time što postoje. Poticanjem na opraštanje, vjeru u sebe i stalno očekivanje dobroga, učenici su promišljali o tome tko su oni, koje su čežnje njihovog srca, koliko su vrijedni i originalni. Nutarnjom vrijednosti oni vide oko sebe dobre ljude, kakvi  i sami žele biti. Pozitivnim usmjeravanjem učitelja i roditelja pozvani su da ostvare svoje talente i kreativnost. Na kraju predavanja učenici su promislili po čemu su baš oni posebni, kako se nose s uvredama, što ih čini ne/slobodnim te isplati li se opraštati drugima.

Nasmiješena lica pokazala su da su se odlučili za razvoj i želju da iza sebe ostave nešto dobro.