Aktiv knjižničara u OŠ TUČEPI

Autor: Renata Josipović, Brigita Mravičić, 5. 2. 2014.

U utorak, 4. veljače 2014. godine u našoj školskoj knjižnici je po prvi put održan AKTIV KNJIŽNIČARA OSNOVNIH ŠKOLA MAKARSKOG PRIMORJA. Na poziv su se odazvale i sudjelovale kolegice: Tamara Buvinić iz knjižnice osnovne škole Brela i Baška Voda, Slobodanka  Marijančević iz knjižnice OŠ oca Petra Perice u Makarskoj, Ana Pavlinović iz knjižnice OŠ Stjepan Ivičević, Vanja Selak iz OŠ don Mihovil Pavlinović u Podgori i knjižničarka OŠ Tučepi Brigita Mravičić kao domaćin.

Na našem radnom sastanku razmijenili smo mnoštvo korisnih informacija, progovorili o više  tema i zadataka koji nas očekuju. Bilo je i riječi o dogovoru za susret sa Jadrankom Held – jedinom hrvatskom pripovjedačicom narodnih priča i bajki – koji će se organizirat oko 27.3.2014. Izneseni su i brojni primjeri dobre prakse.

Kolegica Marijančević nam je prikazala svoj projekt Slobodna knjižnica koji će biti prezentiran na županijskom aktivu. Posebno je bilo riječi o važnosti knjižnice u nastavi i još jačoj suradnji s učiteljima kao i o povezivanju kulturne baštine, kulturnih ustanova s knjigom (Šegrt Hlapić, Družba Pere Kvržice, Kradljivica knjiga,…). Kolegica Selak nas je još jedanput pozvala na suradnju vezanu za izlaganje na Županijskom  stručnom vijeće u Splitu. Što se tiče Proljetne škole knjižničara, ove godine ona će biti u Puli i dogovorili smo se o mogućem zajedničkom odlasku.

U ugodnoj atmosferi vrijeme nam je brzo proteklo. Hvala kolegicama na ugodnom druženju.

Do idućeg susreta u Makarskoj!