Obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, 1. 12. 2011.

I  ove godine dostojanstveno i svečano obilježen je Dan sjećanja na Vukovar. Generacije učenika koje nisu doživjele te ratne dane kada je Vukovar, zajedno sa ostalim dijelom Hrvatske, krvario, imale su priliku doznati barem djelić istine o tom gradu  heroju.

Pogledajte fotografije iz fotogalerije!

Prema filmu u kojem su u središtu zbivanja bila djeca, a kojeg je osmislila vjeroučiteljica Marina Šimić, učenici su , uz svjedočenje odraslih, imali prigodu čuti i vidjeti mlade koji su u vrijeme razaranja Vukovara bili mala djeca, a sada su odrasli ljudi. Svjedočili su ratnim strahotama u kojima agresor nije imao milosti ni prema kome, koji je kršio sva ljudska i Božja prava, pisana i nepisana.

Prvi školski sat bio je posvećen stradanju grada i  njegovih junaka jer se tako mogu nazvati svi oni koji ga nisu htjeli napustiti i ostaviti tako ranjenoga neprijatelju, dojučerašnjem bliskom susjedu.

U svim učionicama postavljeni su panoi i napravljeni plakati koje su učenici uredili uz pomoć svojih razrednika, a na kojima su se našli zapisi i fotografije GRADA HEROJA. Na kraju su učenici, predstavnici svih razreda, zapalili 20 svijeća, po jednu za svaku godinu stradanja toga veličanstvenoga grada na obalama Dunava.

« Svibanj 2024 »