"Vile kamenjarke" među pet odabranih

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, 19. 9. 2011.

Na natječaju iz Turističke kulture na temu «Nematerijalna baština moga zavičaja» OŠ Tučepi svojim radom odabrana između 5 osnovnih škola za 4. smotru turističke kulture koja će se održati  u gradu Hvaru 23. i 24. rujna

Na natječaj «Nematerijalna baština moga zavičaja» OŠ Tučepi prijavila je rad «Vile kamenjarke – legenda o biokovskim vilama». Zapisujući sjećanja svojih djedova i baka te listajući literaturu, pronašli su materijal za temu, popratili ga fotografijama pa izradili prezentaciju. Priče o vilama i vilenjacima predstavljaju djeci pravi izazov  pa ih ona slušaju s osobitim zanimanjem.

Isto tako jednostavna i neponovljiva ljepota  mjesta Tučepi i turizam kao važna odrednica suvremenog doba  čine osnovne sadržaje kvalitetnog  života ove regije dok dječja kultura stvara zaseban dio narodne kulture kojom se može obogatiti turistička ponuda, a u zimskim danima biti zabava jer se napisano i sačuvano blago ne zaboravljaju.

Povjerenstvo koje se sastojalo od stručnih ljudi iz područja turizma, arheologije, etnografije, umjetnosti kao i član Ureda državne uprave SDŽ-e, odabralo je uradak  «Vile kamenjarke»  kao jedan od pet iz osnovnih škola diljem Lijepe naše kojeg će predstaviti na 4. smotri turističke kulture u gradu Hvaru 23. i 24. rujna.

U ovom projektu sudjelovale su učenice 6. r. Ružica Čović, Marta Bušelić, Danijela Vitlić, Lucija Šestić i Loriana Šestić kao i učenice 8. r. Nora Visković i Josipa Šimić.Uz njih su na ovom projektu radile i učiteljice Mirela Majstrović te Ana Franković Vranješ kao voditeljice Turističke kulture, a relizaciju su pomogle i učiteljice Renata Josipović, Marlena Bogdanović i Grozdana Vodanović.

Cilj projekta je osvijestiti i naučiti, svatko u svom zavičaju, jedinstvene kulturne i prirodne vijednosti i potencijale te ih staviti u suvremeni kontekst turizma obogaćujući tako lokalnu i nacionalnu turističku ponudu na čemu će se i dalje raditi.

« Svibanj 2024 »