Ekipa OŠ Tučepi prva na nadbiskupijskoj razini Vjeronaučne olimpijade

Autor: Snježana Glučina, 24. 3. 2024.

I ove školske godine  nas je ekipa naše vjeronaučne olimpijade učinila ponosnim! Učenici: Marina Bebek, 8. r.,  Laura Bebek, 7. r.; Petra Brbić, 6. r. i Frano Mravičić, 6. r. uz mentorstvo vjeroučiteljice Marine Šimić dijele 1. mjesto sa ekipom OŠ Blatine Škrape iz Splita na nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi za učenike osnovnih i srednjih škola održanoj  u petak, 22. ožujka 2024. godine. Vjeronaučna olimpijada je održana u Osnovnoj školi „Dugopolje“ u Dugopolju. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Socijalni nauk Crkve“.

Ove godine je sudjelovalo  19 osnovnoškolskih i 11 srednjoškolskih ekipa s područja Splitsko-makarske nadbiskupije te po tri osnovnoškolske i srednjoškolske ekipe iz Hvarske biskupije.

U uvodnom programu su se svim prisutnim učenicima i vjeroučiteljima obratilo niz poštovanih uzvanika: ravnatelj škole domaćina g. Željko Šparmajer, predstojnica katehetskog ureda Splitsko - makarske nadbiskupije dr. sc. Jadranka Garmaz, župnik Župe sv. Mihovila iz Dugopolja don Ivan Ćubelić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Dugopolje g. Alen Smodlaka te viša savjetnica za vjeronauk u Agenciji za odgoj i obrazovanje lic. theol. Sabina Marunčić.

Naposljetku se prisutnima obratio i splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Zdenko Križić, koji je pozdravio sve okupljene, a posebno učenike te im čestitao na svim uspjesima.

Nadbiskup je istaknuo da je dobro težiti uvijek većemu znanju, no naglasio je da ne smijemo zaboraviti pokazivati djelatnu ljubav. Istaknuo je da učenici kroz vjeronauk ne trebaju samo govoriti o dobru već ponajviše učiti dobro, odnosno prakticirati dobro.

Naši učenici zaslužuju  sve pohvale za svoj trud i uspjeh! Nadamo se da im je ovo natjecanje pružilo posebno  iskustvo koje će ih i dalje usmjeravati  prema pravim životnim vrijednostima.

Na ovom linku možete pročitati članak i pogledati fotografije postavljene na web stranici Katehetskog ureda Splitsko -makarske nadbiskupije.