Božićna priredba

Autor: Renata Josipović, 25. 12. 2023.

U maloj je dvorani Crkve sv. Nikole Tavelića, 22. prosinca 2023. u 17 sati održana svečana božićna priredba učenika i učitelja Osnovne škole „Tučepi“.

Pozdravnu su riječ okupljenim roditeljima, učenicima i djelatnicima uputili voditelji Mija Šimić i Frano Mravičić učenici 6. razreda. U svoje voditeljsko umijeće vješto su upleli glumačke vještine. Iznenadili su gledatelje mini igrokazom u kojem im se pridružio Jure Vidaković učenik 8. razreda. Igrokazom su svima prisutnima poslali snažnu poruku o oprostu kao najvećem daru Božića. Izvedbeni su program svečane priredbe otvorili hrabro naši prvaši koji su se odlično snašli u svom nastupu „U ponoć zvonce malo“. Posebno su sve oduševili s pjesmom „Božić dolazi“ koju su otpjevali s roditeljima i učiteljicom Tamarom Đugum. Nakon njih su nastupili već iskusni učenici 2., 3. i 4. razreda. Publika je uživala u scensko-plesnom nastupu „Limači“ učenika 2. razreda te su za svoju izvedbu dobili gromoglasan pljesak. Učenici 3. razreda su pokazali svoje recitacijsko i plesno umijeće, a 4. razred je izveo prigodne i svima drage „Zvončiće“. Učenici su 6. razreda izveli dva igrokaza božićne tematike: „Novinar i pastir“ i „Božić u praksi“. Pokazali su gledateljima kako u našoj školi ima odličnih glumaca. Kakva bi to bila priredba bez pjesme našeg zbora. Sve ove gore navedene točke uveličao je školski zbor s prigodnim pjesmama („O pastiri“, „Aleluja“, „Sretan ti Božić narode moj“). Slatko iznenađenje za kraj bila je pjesma „Feliz Navidad“ koju je zbor izveo u pratnji puhačkih instrumenata koje su svirali Lisa Lalić 7.razred, Jere Gabriel Begić i Nikola Petar Šarić 8. razred. Voditelji su u završnoj riječi zaželjeli svima Božić ispunjen bezbrižnošću, oprostom i mirom. Isto to vam i mi želimo dragi učenici i roditelji. Sretan Božić!

Napisala: Ivana Sirić, učiteljica Hrvatskog jezika