Dani zahvalnosti za plodove zemlje - Na lučici razigrano i veselo

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, Snježana Glučina, 18. 10. 2010.

Učenička zadruga Škrinjica se opet, kratko vrijeme nakon državne smotre u Podgori, ponovo iskazala na tučepskoj rivi povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje.

Program je započeo pozdravnom rječju koju su učenice pročitale na njemačkom i engleskom jeziku te tako pozdravile i goste koji su se našli na rivi i sa zanimanjem pratili ovo događanje. Zahvaljujući roditeljima koji su pripremili razne vrste kolača, za degustaciju su se našle i slane srdele, inćuni, suhe smokve i ostale delicije iz ovog podneblja. Feštu su upotpunili učenici igrokazom Topla riječ (autorice Marine Šimić) kao i zbor veselim pjesmama i solo točkama pod vodstvom Marina Ercega.

Na izložbenom štandu bilo je svega što se na radionicama u školi napravilo, a u čemu su sudjelovali učenici i učitelji viših i nižih razreda. Razne voćne marmelade, voćni likeri, predmeti od keramike vezani uz zemlju kao i radovi od plodova zemlje privlačili su pozornost domaćih i turista. Posebno mjesto na štandu zauzela je školska kuharica koja je na državnoj smotri dobila nagradu kao najproizvod te diplomu vezanu uz nju.

Ono što je važno reći je da se tučepska škola uključila u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku čemu je namijenjen i prihod od ove manifestacije.

« Svibanj 2024 »