Autor: Snježana Glučina, 15. 9. 2020.

Otvoren je Javni poziv za učenike osnovnih i srednjih škola koji žele postati polaznici programa Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije u školskoj godini 2020./21.   Detaljnije o aktivnostima Centra izvrsnosti možete pročitati na slijedećem linku:

Prenosimo tekst Centra izvrsnosti Splitsko dlamatinske župamnije kojim se  pozivaju osnovne i srednje škole da prijave učenike (u prethodnom  dogovoru s učenicima i  roditeljima) na različite izvanškolske programe:

Ove školske godine, provode se izvanškolski programi u Centru izvrsnosti matematike, informatike, novih tehnologija i prirodoslovlja, a način provedbe ovisit će o epidemiološkoj situaciji i uputama HZJZ.

Provedba programa možda bude uživo, u razredima, kabinetima i laboratorijima, a možda  u online okruženju!

Za Centar izvrsnosti matematike mogu se prijaviti učenici od 5. (petog) do 8. (osmog) razreda osnovne škole te od 1. (prvog) do 3. (trećeg) razreda srednje škole.

Za Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike mogu se prijaviti učenici 7. (sedmog) i 8. (osmog) razreda osnovne škole te od 1. (prvog) do 3. (trećeg) razreda srednje škole.

Za Centar izvrsnosti prirodoslovlja mogu se prijaviti učenici od 7. (sedmog) do 8. (osmog) razreda osnovne škole te od 1. (prvog) do 4. (četvrtog) razreda srednje škole.

Kao i do sada, prijave su putem osnovnih i srednjih  škola, stoga se za detljne upute kako se prijaviti javite  ravnatelju svoje škole  ili Timu za darovite ( u OŠ Tučepi je u Timu  za darovite predsjednica tima - za područje  matematike  učiteljica Sanja Nizić; za područje prirodoslovlja učiteljica biologije i kemije Rozana Alfirević te za područje informatike učteljica Renata Josipović te stručna surdanica psihologinja Snježana Glučina).

Roditelji, ukoliko se Vaše dijete, učenik OŠ Tučepi u dogovoru s predmetnim učiteljem prijavi na testiranje za sudjelovanje u programima nekog od Centara izvrsnosti škola će učenika prijaviti, a zatim će Vama kao roditeljima na e-mail doći poveznica, korisničko ime i lozinka. Putem navedenog ćete potpisati privolu u elektroničkom obliku za sudjelovanje Vašeg djeteta u navedenim aktivnostima. U prilogu su upute roditeljima za korištenje aplikacije MIA.

Prijave se zatvaraju u petak, 18. rujna 2020. godine (u 23.59)!