Obavijest roditeljima - upis u 1. razred osnovne škole

Autor: Snježana Glučina, 17. 7. 2020.

Poštovani roditelji, upis djece u prvi razred Osnovne škole Tučepi za školsku godinu 2020./2021. obavit će se u prostorijama  OŠ Tučepi (učionica u prizemlju) u srijedu, 22. srpnja 2020. od 10 do 14 sati. Ove godine, obzirom na epidemiološku situaciju, roditelji mogu prema izboru doći u školu na upis ili popuniti (do srijede, 22.7. 2020.) sve u nastavku priložene obrasce za upis te iste potpisane od strane roditelja i skenirane uputiti na e-mail ravnatelja OŠ Tučepi: os-tucepi@os-tucepi.skole.hr

Za upis je potrebno popuniti sljedeće obrasce:

1. UPISNICA
  2. UPITNIK ZA RODITELJE
  3. PRIVOLA  U SKLADU S OPĆOM UREDBOM O ZAŠTITI PODATAKA

Sve navedene obrasce možete preuzeti u prilogu ove vijesti.

Roditelj se, između ostalog,  u upisnici treba izjasniti o izbornim predmetima koje želi da dijete pohađa od 1. razreda osnovne škole  (u 1. razredu su to Vjeronauk i/ili Informatika).

Prema članku 27. stavku 5. i 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi: „Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu. Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom/nastavničkom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.“

Roditelje koji se odluče doći u školu na upis molimo da se pridržavaju osnovnih epidemioloških mjera.

Udžbenike nabavlja škola i besplatni su za sve učenike osnovne škole. Učenici će ih u školi moći preuzeti na početku nastavne godine. Udžbenici su u vlasništvu škole te se neoštećeni trebaju vratiti na kraju nastavne godine.

Radne bilježnice (i druge obrazovne materijale) financiraju i nabavljaju roditelji ili lokalna samouprava. U prilogu Vam je dostupan popis radnih bilježnica i drugih obrazovnih materijala za učenike 1. razreda OŠ Tučepi.

Prvi dan nastave u školskoj godini 2020./2021. je ponedjeljak, 7. rujna 2020.

O rasporedu smjena roditelji će biti početkom rujna obaviješteni putem web stranice škole.

Za dodatne informacije možete se obratiti stručnoj suradnici psihologinji, Snježani Glučina, na kontakt broj 091 544 6261.

Dragi roditelji i naši budući prvašići želimo vam ugodno ljeto!