Maškarani dan u OŠ Tučepi

Autor: Snježana Glučina, 25. 2. 2020.

Školske maškare protekle su u veselom i šarenom raspoloženju. Učenici od 1. do 4. r. i njihovi  roditelji su dali mašti na volju te su i ove godine školom šetale vile, kauboji, super junaci i brojni drugi djeci dragi likovi. U poslijepodnevnoj smjeni učenici od 5. do 8. r.   su na predstavljanju svojih maškaranih grupa pokazali svoje vještine literarnog izražavanja, scenskog nastupa, plesa i glume.

U razrednoj nastavi učenici i učitelji su organizirali međusobno predstavljanje maski.

Učenici razredne nastave su se zajedno sa svojim učiteljima radovali ovom posebnom danu u godini.

U poslijepodnevnoj smjeni učenici od 5. do 8. razreda zajedno sa svojim razrednicima su nakon održane nastave pod maskama pripremili prigodni program. Ove godine smo imali prilike vidjeti Repere i(5. razred), Našu malu kliniku (6. razred), Havaje grupu (7. razred) i Crveni tepih (8.razred).

Program je bio raznolik, a učenici su bili vrlo kreativni u osmišljavanju i predstavljanju svojih mašakaranih nastupa. Imali smo priliku čuti i glazbenu točku (flauta i klarinet) učenica 6.r.  Petre Jane Čović i Sare Bolanča. U išćekivanju odluke žirija učenici su se zabavili u igri Glazbenih stolica.

Na kraju  su članovi žirija (ravnatelj, učiteljica matematike i učenici - članovi Vijeća učenika) procjenili da su ove godine najbolji nastup imali učenici 8.r.  na kojem su sami sebe (svoje vještine, sposobnosti i interese) predstavili na Crvenom tepihu, a među njima sa izvrsnom plesnom točkom na glazbu Michaela Jacksona odabran je za najbolju individualnu masku učenik Josip Zelić.

Za najboljeg maskiranog učitelja izabrana je naša učiteljica Tjelesne i zdravstvene kulture Marina Vidaković maskirana u Sirenu.