VJERONAUČNA OLIMPIJADA

Autor: Renata Josipović, Marina Šimić, 1. 2. 2010.

U petak, 29. siječnja 2010. u OŠ ˝Tučepi˝ održana je VJERONAUČNA OLIMPIJADA.  Pročitajte poruku vjeroučiteljice pobjednicima - našim učenicima osmog razreda!

Dragi Pobjednici vjeronaučne olimpijade!

Čast mi je što sam ove godine na međuškolsko natjecanje iz vjeronauka mogla spremati vas: Elu, Ivanu, Martinu, Tomislava, Petru i Sandru. Iako niste u „kompletnom“ sastavu izašli na natjecanje, cijenim vaš trud. Pokazali ste da se za kratko vrijeme, ako se ima volje, može puno ostvariti (i godine se mogu zapamtiti).  Znam da će te gradivo,  o Alojziju Stepincu, koje smo spremali zaboraviti, ali vjerujem da će vam naši zajednički sati ostati u sjećanju. Svaka čast Eli za ostvaren najveći broj bodova od svih kandidata iz šest škola (Brela, Dugi Rat, Makarska, Omiš, Šestanovac, Tučepi) koje su se prijavile na naše natjecanje! Ostvarila je svoje prošlogodišnje obećanje: - Ja ću iduće godine sve naučiti! Čeka nas zajednički „slatki“ rad do 24. veljače kada ćemo otputovati  na nadbiskupijsko natjecanje, koje će se održati  u Osnovnoj školi „Prof. Filip Lukas “ u Kaštel Staromu. Sudjelovat će 25 ekipa: sedam prvoplasiranih iz svakog stručnog vijeća te još osamnaest ekipa koje su ostvarile najveći broj bodova. Vjerujem da će vam biti drago opet vidjeti neke učenike (Brela?!) i da će nas svi prepoznati po nečemu što oni nemaju!

Svima vam želim da ne zaboravite one lijepu rečenice po kojoj je blaženi Alojzije Stepinac živio i radio: „Imati i držati se dragog Isusa, onda sve biva lako“.

Vjeroučiteljica, Marina Šimić

« Svibanj 2024 »