BOŽIĆNA PREDSTAVA "Pismo ljudima"

Autor: Renata Josipović, Marina Šimić, 12. 1. 2010.

Učenici i učitelji su 23. prosinca, u crkvenoj dvorani, priredili božićnu priredbu „Pismo ljudima.

Priredbu su otvorili učenici 3. a razreda koji su sa svojom učiteljicom Tamarom Đugum scenski osmislili pjesmu „Narodi nam se“ i tako oživjeli onu svetu i tihu noć Isusovog rođenja. Učenici dramske skupine, pod vodstvom vjeroučiteljice Marine Šimić, nastojali su svim nazočnima poslati božićnu poruku: „Tko napiše Bogu pismo mora ga adresirati na ljude.“ Da poruka stigne do srdaca pobrinuli su se izvrsni glumci: Marijan Luketina (kralj), Vicenca Bušelić (kraljica), Nora Brbić, Anita Šarić, Josipa Šimić (sluškinje), Božidar Šimić (vozač), Lucija Luketina i Miljenko Mravičić (bogata obitelj).  Predstava „Pismo ljudima“  bila je organizirana u tri čina, a između činova izmjenjivale su se božićne pjesme školskog zbora pod vodstvom učitelja Marina Ercega.

Plesni dio osmislili su učenici 4. r. i učiteljica Marlena Bogdanović, 3. b razred i učiteljica Michelle Čović.  Da radost bude potpuna pobrinuli su se učenici prvog razreda i njihov učitelj Paško Šarić i učenici 2. razreda i učiteljica Fani Mravičić.

Voditeljice programa Nikolina Prlić i Martina Sablić Brbić kao i novinarke „na zadatku“ Ela Lalić i Ivana Milković svojim riječima su pozivale sve nazočne da Božić žive u ljubavi prema Bogu i bratu čovjeku.

« Svibanj 2024 »