Ispraćaj kolege Ivice Šimića

Autor: Snježana Glučina, Marina Šimić, Brigita Mravičić, 25. 1. 2024.

Ivica Šimić

(31. listopada 1969. – 23. siječnja 2024. godine)

Dana, 25. siječnja 2024. godine smo se oprostili od dragog kolege i učitelja Ivice Šimića.

Ivica je rođen 31. listopada 1969. godine u Makarskoj.

Svoj radni vijek, više od 21 godinu, stekao je na radu u Srednjoj strukovnoj školi u Makarskoj i osnovnim školama u Vrgorcu, Zagvozdu, Runovićima, Tučepima, Gradcu, Podgori, Brelima i Baškoj Vodi na radnim mjestima učitelj fizike, tehničke kulture i matematike. Godinama je istovremeno radio na dvije ili čak tri škole.

U našoj školi u Tučepima radio je posljednjih osam godina svoga života.

Osim kolega i učenika naše škole, njegov prerani i tužni odlazak zatekao je i kolege i učenike u osnovnoj školi „Gradac“ i „Bariše Granića Meštra“ u Baškoj Vodi.

Pristupačan, tih, nenametljiv, velik u svojoj jednostavnosti, uvijek je imao lijepu riječ za svakog čovjeka.

I učenici su za njega imali lijepu riječ. Podijelit ćemo s vama misli koje su učenici napisali prošle godine o svom učitelju:

"Najbolji nastavnik, odličan i kao osoba. Kad smo na Fizici, onda smo opušteni jer je sve smireno i bez problema riješimo zadatak. Kod njega mi se sviđa to što nam, koristeći šale, objašnjava lekcije."

"Nastavnik Ivica je vrlo draga osoba. Satovi su zanimljivi, uvijek nam sve objasni, a ako nešto ne razumijemo, on će, ako treba krenuti ispočetka samo kako bismo mi shvatili. Drago mi je što mi je on nastavnik.“

"Jako pozitivan i nasmijan nastavnik što je meni izuzetno važno zbog ugodne atmosfere u razredu. Također je i ozbiljan kad to treba biti."

"Fizika mi nije jedan od lakših predmeta, ali zato se nastavnik Ivica uvijek trudi objasniti nam najbolje što može. Fiziku učimo kroz videa, kvizove, primjere iz života ..."
"Nastavnik Ivica mi uvijek pomogne kad mi je to potrebno."

Fala ti!

Ove riječi su najljepša ostavština jednog učitelja. Hvala ti, dragi Ivica, na tom lijepom tragu kojeg nam je slijediti.

Ostat ćeš u mislima i srcima tvojih kolega i učenika osnovnih škola u Tučepima, Gradcu i Baškoj Vodi.

Počivaj u miru Božjem!