Prijem kod mons. Želimira Puljića

Autor: Snježana Glučina, 27. 6. 2023.

Apostolski upravitelj Splitsko-makarske nadbiskupije mons. Želimir Puljić primio je u ponedjeljak 26. lipnja u Nadbiskupskom ordinarijatu u Splitu šest vjeronaučnih ekipa koje su na Nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi postigle najbolje rezultate. Jedna od tih ekipa bila je i ekipa naše škole. To su učenici: Marina i Laura Bebek, Nada Šarić i Frano Mravičić sa vjeroučiteljicom Marinom Šimić. Ekipa OŠ Tučepi je jedina iz nadbiskupije postigla i visoki rezultat na državnom Natjecanju iz vjeronauka - visoko 2. mjesto.

Mons. Puljić je srdačnim i poticajnim riječima i prigodnim poklonima čestitao svim učenicima i vjeroučiteljima - mentorima na postignutom uspjehu.

Generalni vikar don Franjo-Frankopan Velić sve prisutne je upoznao sa simbolikom središnje dvorane sv. Ivana Pavla II. u kojoj je priređeno primanje, a u kojoj je taj svetac boravio za vrijeme posjeta Splitu i Solinu 1998. godine. Dvoranu krasi i reljef s likom sv. Ivana Pavla II., rad akademskog kipara Kuzme Kovačića.

Učenici su vidjeli i kapelu koja je posvećena sv. Titu, učeniku sv. Pavla i prvom vjerovjesniku u Dalmaciji koja svojom arhitekturom i simbolima predstavlja nekoć Salonitansku, a danas Splitsko-makarsku nadbiskupiju.

Susret s mons. Puljićem je završio u opušetnoj atmosferi zajedničkim fotografiranjem i domjenkom u vrtu nadbiskupijske palače.

Zatim su učenici posjetili vrijednu Riznicu splitske katedrale

... i  samu katedralu sv. Dujma.

Naš susret s mons. Puljićem spojili smo i sa jednom vrijednom humanitranom akcijom. Zahvaljujući velikom odazivu roditelja naših učenika za vrijeme Uskrsa prikupili smo veći broj konzervi gotove hrane koje smo ovom prigodom donirali socijalnoj samoposluzi Centra za beskućnike udruge Most.

Voditelj Centra za beskućnike Udruge Most Mladen Božanić upoznao je naše učenike na koji način Centar za beskućnike pomaže ljudima koji su u potrebi. Bilo nam je drago što smo pridonijeli plemenitim nastojanjima Udruge kako bi pomogli onima kojima je pomoć nužna.