Obavijest o početku 2. polugodišta

Autor: Snježana Glučina, 15. 1. 2021.

Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije je  nakon obavljenih konzultacija sa Stožerom civile zaštite Republike Hrvatske i  Ministarstvom znanosti i obrazovanja, 14. siječnja 2021.g. donio Uputu za organiziranje nastave u drugom polugodištu na području Splitsko-dalmatinske županije.

Uputom se nalaže održavanje nastave u osnovnim školama na sljedeći način:

za učenike 1. do 4. razreda osnovne škole nastava će se izvoditi u školi - model A;

za učenike 5. do 8. razreda osnovne škole nastava će se izvoditi na daljinu - model C

Dakle, za učenike nižih razreda OŠ Tučepi, nastava  u 2. polugodištu počinje u ponedjeljak, 18. siječnja 2021. u školi, u 8 sati (jutarnja smjena). Molimo roditelje učenika od 1. do 4. razreda da razgovaraju s djecom o obveznom pridržavanju epidemioloških  mjera određenih na početku ove školske godine (mjerenje tjelesne temperature prije dolaska u školu, obvezno nošenje maski na hodnicima škole, često pranje i/ili dezinfekcija ruku, održavanje fizičke distance  i dr.). Molimo roditelje da u prilogu pročitaju podsjetnik na epidemiološke mjere u OŠ Tučepi.

Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda nastavu će imati na daljinu (on line) preko platforme Loomen.
Dragi učenici od  5. do 8. r.,  potrebno je da svakodnevno (počevši od jutra) pristupate sadržajima koje su vam učitelji za taj dan postavili u virtualnoj učionici te da redovito  izvršavate postavljene aktivnosti i zadatke. Redovito čitajte obavijesti i upute koje vam šalju razrednici i predmetni učitelji. Ako nešto ne razumijete, i/ili vam je potrebna pomoć, razredniku ili predmetnim učiteljima možete postaviti pitanje svaki radni dan u vremenu od 8 do 15 sati,  a učitelji će vam obzirom na njihove druge obaveze odgovoriti u najkraćem roku.

Ne zaboravite da i u virtualnoj školi treba poštivati pravila primjerene komunikacije i ponašanja.

Nadamo se da online nastava neće dugo potrajati i da ćemo se svi što prije vratiti u školu. Svim učenicima i učiteljima želimo sretan i uspješan novi početak!