Pravila ponašanja u Virtualnoj učionici

Autor: Snježana Glučina, 25. 3. 2020.

Dragi učenici!

Nadamo se da sada nakon 10- tak dana online nastave uspijevate pratiti događanja u našoj virtualnoj učionici. Obzirom da se svi skupa nalazimo u jednoj kriznoj situaciji učitelji će imati puno razumijevanja za vas.

Osim od učitelja i od vas u velikoj mjeri ovisi uspjeh naše online nastave. Najviše što možete učiniti da slijedite upute odraslih što se tiče zaštite vašeg zdravlja i uputa učitelja u svezi izvršavanja školskih obaveza.

Kao što ste se u „običnoj“ školi dužni pridržavati Kućnog reda škole, jednako tako dužni ste se pridržavati i pravila pristojnog ponašanja u online okruženju.
Imajte na umu da će svaki oblik neprimjerenog ponašanja unutar virtualne učionice biti zabilježen te je u skladu s time učeniku moguće izreći i odgovarajuću pedagošku mjeru.
Svima vam želimo puno uspjeha u izvršavanju vaših školskih obaveza!

KAKO SE TREBA PONAŠATI U VIRTUALNOJ UČIONICI?

1.   ŠKOLSKE OBAVEZE

• Redovito čitajte obavijesti i upute koje šalju razrednici i učitelji.
  • Uredno izvršavati obaveze, aktivnosti i zadatke koje vam šalju učitelji po redovnom rasporedu za taj dan.
  • U virtualnoj učionici morate biti aktivni svaki dan u radnom tjednu.
  • Ako nešto ne razumijete i potrebna vam je pomoć javite se učitelju u virtualnoj učionici.
  • Neprisutnost učenika u virtualnoj učionici vidljiva je razredniku i svakom učitelju te se vodi kao izostanak s nastave.Takvi izostanci se bilježe u e-dnevniku kao i dosada.

2.   KOMUNIKACIJA

• Strogo je zabranjen bilo kakav oblik verbalnog nasilja unutar virtualne učionice, kao što je ruganje, omalovažavanje, tračanje i sl.
  • Učiteljima i drugim učenicima potrebno je obraćati se pristojno i s poštovanjem.
  • Unutar virtualne učionice postavljajte isključivo samo one sadržaje koji su vezani uz nastavu i koje od vas traže učitelji.
  • Zabranjeno je preuzimanje i krađa tuđih sadržaja koji će se objavljivati u virtualnim učionicama (npr. domaćih zadaća).
  • Trudite se pisati u skladu s hrvatskim  pravopisom.

Svako dobro i da se uskoro vidimo u školi

žele vam vaši učitelji, ravnatelj  i stručna služba