O PowerPointu

Autor: Renata Josipović, 26. 3. 2024.

PowerPoint je program za izradu prezentacije i prezentiranje. ​

Osim njega mogu se koristiti brojni programi "otvorenog koda" koji su barem u nekom djelu slobodni (besplatni) za korištenje. To su npr. Prezzi, LibreOffice 3.6 Impress i sl.

Power Point prezentaciju čini određen broj SLAJDOVA koji se izmjenjuju automatski ili na pritisak miša.

Pri odabiru PRIJELAZA SLAJDOVA možemo birati hoće li se vršiti automatski ili klikom miša ili na oba načina te određujemo BRZINU izmjene slajdova. Tom prilikom možemo postaviti i da se pri prijelazu slajda na slajd čuje neki ZVUK (npr. bubanj, aplauz…) Na svim se slajdovima ne mora primijeniti isti PRIJELAZ SLAJDOVA, no nije preporučljivo da se izmjenjuju brojni različiti prijelazi jer to odnosi pažnju gledatelja sa sadržaja.

Prezentacija može sadržavati SLIKU, TEKST, ZVUK i VIDEOZAPIS (FILM). Zanimljivost prezentacije povećavamo stavljajući ANIMACIJSKI EFEKT na sliku i tekst.

Slajdove možemo premještati, brisati i kopirati.

Pozadina slajda može biti jednobojna, možemo odabrati i neku od ponuđenih TEMA ali za pozadinu možemo umetnuti i neku sliku.

Prezentaciju možemo ispisati pisačem na način da na svaki papir ispišemo po jedan slajd, ali možemo i odabrati ispis više slajdova na jednom papiru. Ispis može biti crno-bijeli ili u boji.