Vijesti iz 4. razreda

Pripovjedačica pripovijeda pripovijetke

Autor: Tamara Đugum, 5. 11. 2018.

U našoj školi ugostili smo pripovjedačicu Margaretu Peršić. To nam je bio prvi susret takve vrste pa nismo znali što nas čeka. Ali, kad smo ugledali neobičan zeleni šal na stolici, odmah smo pomislili da je sigurno čaroban... i nismo se prevarili...

Evo što su o susretu sa našom bajkovitom pripovjedačicom napisali četvrtaši:

Moj susret sa pripovjedačicom bio je jako lijep! Zato što nam je pričala prekrasnu bajku i pozivala i nas da glumimo. To mi je bilo jako lijepo, iako mene nije pozvala. Ali, drago mi je što je pozvala moje prijatelje i prijateljice!

Karla Visković 4. r.

Susret sa pripovjedačicom Margaretom bio je jako smiješan! Najsmješnije mi je bilo kad su glumili iz našeg razreda: učiteljica Tamara, Lea,Nikola, Angelina i Ante. To mi je baš bilo jako smiješno!

Dorian Šarić  4. r.

Kada je pripovjedačica ušla u razred, bila sam jako znatiželjna, jer nisam znala što će nam pripovijedati. Pripovijedala nam je bajku o Jeleni Prekrasnoj. Bilo je jako zanimljivo, pogotovo što su glumili neki moji prijatelji i učiteljica. Učiteljica je glumila kraljevićevu sestru. Nikola je bio stariji brat, Ante postolar, Lea Jelena Prekrasna , a Angelina sluškinja. Svi su jako dobro glumili svoje uloge. Bajka mi se jako svidjela. Pogotovo su mi se svidjele riječi tete Margarete: „ Ako ti nešto želiš biti i ako si uporan u tome, onda ćeš uspjeti u tome!“

Tina Kajtaz 4. r.

Susret sa pripovjedačicom izgledao je ovako: pričali smo o ljudima i pričama,a u ovoj priči govorilo se o kraljevni, kraljeviću i o slugi. U priči je bilo još ouno likova: tri starca, patka, patak i mnogi drugi.

Emanuel Šarić 4. r.

Ja sam glumio Ivanovog brata. Zadatci koje je on morao izvršiti da bi dobio ruku Jelene Prekrasne bili su jako teški. Na kraju skoro sve je pošlo po zlu. Drago mi je da je ipak sretno završilo.

Nikola Šimić 4.r.

Bio je ponedjeljak. U školi smo imali gošću. Ona se zvala Margareta Peršić. Pripovijedala nam je priču koja se zove Jelena Prekrasna. Cijelo vrijeme imala sam osmijeh na licu. Bio je jedan dio u kojem sa ja glumila sluškinju. Kada je sat završio, htjela sam slušati još njezinih pripovijetki. Ako mene pitate kako sam se osjećala, odgovor bi bio: uzbuđena, vesela i sretna!

Angelina Mraz 4. r.

U posjeti nam je bila pripovjedačica bajki. Pripovijedala nam je bajku o Jeleni Prekrasnoj. Bilo mi je zanimljivo. Ja sam glumila Jelenu Prekrasnu. Voljela bih da nas opet posjeti.

Lea  Biuk  4. r.

Moj prvi susret sa pripovjedačicom bio mi je jako zanimljiv. Ona je ušla u učionicu. Bila je čudno obučena, ali za mene lijepa. Po njezinoj odjeći vidjela sam da ima sjajnu i bujnu maštu. Ispripovijedala nam je jednu prekrasnu bajku. Neki su čak i glumili. To je uz njenu priču bilo još ljepše. Kada je zvonilo, bajka je upravo završavala. Nadam se da će i mome bratu netko tako lijepo ispričati neku bajku.

Laura Šimić 4.r.

Pripovjedačica Margareta Peršić ispripovijedala nam je jednu priču o Jeleni Prekrasnoj. Dok je pripovijedala, dozivala je neke članove publike-djecu da glume u ulogama znatiželjnih baba, starih djedova, pjesnika, postolara, sluškinja(u dobrom smislu), patki, pataka, Ivanovog sluge i njegovih jedanaest prijatelja, kraljevića i njegove mlađe sestre, starijeg brata, Jelene Prekrasne. a i straca duge zlatne kose i srebrne brade. Bilo nam je divno! Voljela bih da dođe još puno puta u našu školu, ali ne znam baš koliko je to moguće.

Jana Lulić 4.r.

Hvala našoj dragoj školskoj knjižničarki koja je ovaj susret organizirala!

Hvala našoj dragoj teti Margareti na predivno ispričanoj bajci!

Želimo da još puno puta dođe u našu školu!