Vijesti iz 3. razreda

Projekt Prošlost u zavičaju

Autor: Tamara Đugum, 27. 2. 2018.

Projekt Prošlost u zavičaju je jedan od najljepših i najemotivnijih projekata u našoj školi.

Projekt Prošlost u zavičaju  jedan je od najljepših i najemotivnijih projekata u našoj školi.Za ovaj projekt pripremali smo se jako dugo. U njega smo uključili naše roditelje, bake, djedove, našu školsku knjižničarku i vjeroučiteljicu.Saznali smo puno toga o prošlosti naših predaka, o starim molitvama, kulama i crkvama u našim Tučepima...Naši dragi gosti,bake  i djedovi ispričali su nam kako su se oni igrali kao djeca, kako je u njihvovom djetinjstvu izgledala škola, što su jeli, kako su se odijevali...Pokazali su nam i čemu su služili stari predmeti i kako su se zvali...U našem zajedničkom kvizu naučili smo puno novih "starih" dalmatinskih riči...Plesom i pjesmom završili smo ovaj naš projekt.Nadamo se da su naše bake i djedovi bili zadovoljni i sretni što su se barem na jedan dan opet vratili u školske klupe i u svoje djetinjstvo!Mi smo njima jako zahvalni na svemu što su nas naučili i što su nam pokazali!

OD KOLIJEVKE PA DO GROBA NAJLJEPŠE JE ĐAČKO DOBA!!!