Humanitarna akcija "Budimo kruh drugima"

Autor: Renata Josipović, Marina Šimić, 28. 10. 2014.

U suradnji s Caritasom organizirali smo, po razredima, prikupljanje paketa hrane za njihovo blagovalište u Splitu.

U svakodnevnom životu teško prepoznajemo da primamo puno više nego što dajemo i da samo uz zahvalnost život postaje bogatim. Dietrich Bonhoeffer

Povodom Dana zahvalnosti učenici su na satovima vjeronauka, prirode i hrvatskog jezika, kroz nastavne jedinice na navedenu temu, razvijali osjećaj brige i razgovarali kako živjeti djelotvornu ljubav prema potrebnima. Zapitali su se i pronašli odgovor kako i komu konkretno možemo pomoći. Sjetili smo se onih koji oskudijevaju i nastojali im „biti kruh“.

U suradnji s Caritasom u Splitu organizirali smo, po razredima, prikupljanje paketa hrane za njihovo blagovalište u Splitu. Učenici, njihovi roditelji i učitelji zajednički su punili pakete  rižom, tjesteninom, konzervama, keksom, brašnom, uljem i drugim proizvodima koji će nekome učiniti život lakšim. Paketi su bili posebni zbog oslikanih crteža i lijepih poruka o zahvalnosti koja donosi radost i smijeh u život i pomaže nam rasti.

Kroz četiri dana u listopadu, koliko je trajala ova humanitarna akcija svi smo se zajedno uvjerili da je govoriti zahvalnost uljudno i ugodno, donijeti zahvalnost je velikodušno i plemenito, ali živjeti zahvalnost je dotaknuti nebo.

Stiglo je pismo zahvale.

Priloženi dokumenti: