Dani zahvalnosti: prodajno – humanitarna manifestacija

Autor: Snježana Glučina, Nikola Karin, 16. 10. 2016.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje u OŠ Tučepi i ove su godine svečano obilježeni. Manifestacija je započela prigodnim programom u petak, 14.10.2016. u 9 sati na tučepskoj Lučici.

Učitelji razredne nastave su sa svojim učenicima pripremili pjesme i recitacije posvećene zemlji i njenim plodovima. Učenici 6. razreda: Ante, Antea i Leticia pozdravili su sve prisutne mještane i goste na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku.  Nakon toga su mještani i gosti mogli razgledati i kupiti izložene predmete. U izradi su sudjelovali svi učenici naše škole i pokazali kako mašta nema granica.

Tako su prvaši  izložili različite crteže na kartonu.  Učenici 2. razreda iskazali su se ukrasnim drvenim pločicama na kojima su bili jesenski plodovi izrađeni od raznih materijala. Trećaši su napravili ukrase od jutenih vrećica, a četvrtaši su se potrudili i izložili jesenske plodove na kori drveta. Naša učenička zadruga Škrinjica uvijek iznenadi nečim novim pa su tako ovoga puta iznjedrili, uz već poznate meleme i kuharicu, ukrasne svijećnjake, lutke od komušine, didove i babe od jute napunjene lavandom , glinene pločice s jesenskim motivima kao i žaruljice s lavandom.

Kao i uvijek do sada bilo je maštovito, veselo i, ono najvažnije, humanitarno jer će se opet darovati netko potrebit. Veliko hvala roditeljima, bakama i djedovima koji su darovali kolače  i svojim humanitarnim prilozima kao i ostali mještani  pokazali svoje veliko srce.