Božićni sajam tučepskih učenika

Autor: Snježana Glučina, Nikola Karin, Grozdana Vodanović, 22. 12. 2015.

U srijedu, 16.12. održan je tradicionalni Božićni sajam tučepskih učenika. Po lijepom vremenu na rivu je došlo puno mještana vidjeti i kupiti izložene radove. Uz prigodne božićne pjesme i veselo raspoloženje brzo su se ispraznili štandovi.

Svake godine učenici iz raznih sekcija naprave nešto novo i zanimljivo. Tako su ove godine prvaši s učiteljicom Tamarom Đugum izložili božićne aranžmane. Drugaši i njihova učiteljica Marlena Bogdanović donijeli su božićne razglednice. Učenici trećega i četvrtoga razreda sa svojim učiteljima Fani Mravićič i Paškom Šarićem vrijedno su radili na izradi snježnih kuglica.

Učenici viših razreda i ove su godine bili originalni i maštoviti. Članovi Likovne sekcije,  koje vodi Ivana Volarević, izložili su ogrlice. Ekološka sekcija, koju vodi Rozana Alfirević, ove je godine izložila više radova. Tako su se mogli vidjeti mirisni anđeli, pahuljice, čipkasti anđeli, ekološki ukrasi i veseli borići. Na štandu su se našli i već poznati proizvodi po kojima je ova sekcija poznata, a to su melemi i sapuni rađeni po staroj recepturi. U nečijoj zbirci kuharica mogla se naći i kuharica sa tradicionalnim receptima ovoga kraja.

Dodatnu radost učenicima je donio i dolazak vlakića u kojem su se mogli provozati svi učenici koji su se našli na rivi.

Ono što je isto tako važno i vezano uz ovaj sajam je da je on i humanitarni. Potrebitih ima puno pa će se i ove godine pomoći nekoj obitelji, a mi se radujemo ponovnom susretu i radovima koje će iznjedriti bujna dječja mašta.