Škrinjica na državnoj smotri

Autor: Renata Josipović, Ivana Vladimir, 15. 6. 2015.

Na Županijskoj smotri učeničkih zadruga naša Škrinjica predložena je za državnu smotru.

Rad naše Učeničke zadruge Škrinjice su i ove godine 17. travnja, na Županijskoj smotri učeničkih zadruga u Splitu, u City centru, predstavile učenice 6. razreda Anđela Žganjer, Ilonka Mijačika i Dora Visković te njihove voditeljice Ivana Volarević i Rozana Alfirević. Na našem štandu posjetitelji su mogli vidjeti keramiku, oslikane platnene torbe, kamene figurice ribara i baka, staklene predmete nastale fuzijom stakla, staklene svijećnjake sa čipkom, privjeske srdelice od kaširanog papira, prirodnu kozmetiku od maslinovog ulja – sapune, meleme, balzame za usne, vrećice lavande „Baba i dide“ te brodiće od maslinovoga drveta.

Najponosniji smo bili na naš glavni proizvod – poklon paket „Maslina“ s keramičkim reljefom i prikazom maslinove grančice te prirodnom kozmetikom s domaćim maslinovim uljem – sapunom, melemom i balzamom za usne.

Od 31 zadruge, koliko ih je ukupno sudjelovalo na županijskoj smotri, osvojili smo 5. mjesto i plasirali se na državnu smotru učeničkih zadruga.

15. i 16. svibnja  2015. u Zagrebu, u Boćarskom klubu predstavili smo se i na Državnoj smotri učeničkih zadruga na kojoj je ukupno sudjelovalo 60 zadruga iz cijele Hrvatske.

Poklon paket „Maslina“ prijavili smo na natjecanje za najproizvod, a povjerenstvo, koje je vrednovalo radove, prepoznalo je vrijednost i ljepotu našeg poklon paketa te nam dodijelilo priznanje za NAJproizvod.

Kao kruna svega naša zadruga je, povodom Dana općine Tučepi i blagdana Sv. Ante, za svoj rad i uspjehe na smotrama dobila plaketu općine Tučepi.

Plaketu je u općinskoj vijećnici u Tučepima načelnik Ante Čobrnić uručio ravnateljici Loliti Pašalić, voditeljici zadruge Ivani Volarević i voditeljici Rozani Alfirević.