Aktivnosti u OŠ Tučepi tijekom proteklog tjedna

Autor: Renata Josipović, Snježana Glučina, Grozdana Vodanović, 16. 6. 2014.

Povodom Dana škole, Dana općine i župe sv. Ante - 13.6.2014. u Osnovnoj školi Tučepi kroz protekli tjedan organizirano je niz aktivnosti.

U srijedu,11.6.2014., u12:30 sati članovi Vijeća učenika posjetili su načelnika općine Tučepi gosp. Antu Čobrnića.

Članovi Vijeća učenika OŠ Tučepi (Mirta Čović, Diana Rogga, Dora Visković, Bepa Mravičić,  Josip Bušelić, Petar Brbić i Kate Mendeš) zajedno s ravnateljicom Lolitom Pašalić i voditeljicom Vijeća učenika Snježanom Glučina posjetili su načelnika općine Tučepi gospodina Antu Čobrnića i donačelnika općine Tučepi Vijeku Šimića. Učenici su načelniku postavljali pitanja važna za život djece u Tučepima. Pitanja su se odnosila na dogradnju osnovne škole, izgradnju školske sportske dvorane, izgradnju novih prostora za igru i zabavu djece i mladih. Članovi Vijeća učenika od načelnika su dobili odgovore na postavljena pitanja. Načelnikove odgovore planiraju na dodjeli svjedodžbi prenijeti  svim učenicima u svojim razredima.

U četvrtak, 12.6.2014., u Osnovnoj školi Tučepi obilježio se Dan škole svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća i nizom aktivnosti za učenike (otvorenim vratima škole).

Na početku je ravnateljica Lolita Pašalić pozdravila sve nazočne. Nakon toga uslijedio je glazbeno - scenski program u kojem su učenici kao i voditelji dali kratki prikaz aktivnosti  tijekom školske godine.

Prikazana je prezentaciju o Tučepima na engleskom jeziku My town in my country, te prezentacija o projektu Fascinantni svijet bajki po kojemu je naša škola postala poznata i u Europi. Predstavljen je i novi broj školskoga lista Vrutak.

Na svečanoj sjednici dodijeljena su priznanja i nagrade najzaslužnijim učenicima.  Najučenika završne generacije 2013./2014. – Marka Brigića  nagradilo je Učiteljsko vijeće i ravnateljica Lolita Pašalić za odličan uspjeh i primjerno vladanje od 1. do 8. razreda te za uspješno predstavljanje škole na natjecanju iz vjeronauka na državnoj razini.

Posebice treba istaknuli  njegov angažman prethodnih godina na raznim natjecanjima i izniman odnos prema radu u svih osam godina osnovne škole. Za odličan uspjeh i primjerno vladanje od 1. do 8. razreda  te uspješno predstavljanje škole na raznim Županijskim i državnim natjecanjima nagrađeni su i učenici 8. razreda: Filip Mravičić, Vanessa Vana Rogga, Laura Sušac, Matej Mijačika, Petra Dragičević, Kristina Dragičević i Lucija Vela.

Prigodne nagrade primili su i učenici 7.razreda Lana Mravičić, Dragana Mijačika, Iva Čović, učenici 6. razreda Diana Rogga, Joško Grozdanić i Marija Ljubić kao i učenik 5. razreda Frane Brbić za sudjelovanja na raznim županijskim natjecanjima i smotrama. Najčitačica među  učenicima od 1.- 4. r. je Đana Čović, učenica 1. r., a Diana Rogga među učenicima od 5. – 8. r.

Nakon svečane sjednice održane su radionice za sve učenike i zainteresirane roditelje. Tako je učiteljica Marlena Bogdanović održala radionicu EU online igrica (1.-4.r.), učiteljice Rozana Alfirević i Ana Vrcan imale su kreativnu radionicu izrade Šarenih ekoloških štipalica (5.-8.r.), učiteljice Tamara Đugum i Fani Mravičić održale su kreativni radionicu Izrada sličica od kamenčića i školjki (1.-4. r.). Na dva školska igrališta održane su Sportske igre za sve učenike, a vodili su ih učitelji Paško Šarić, Damir Jukić i Luka Srzić. I ove je godine održana Parlaonica ne temu « Biti dijete danas – lako ili teško? » koju je pripremila učiteljica Grozdana Vodanović s učenicima 7.b. razreda.

U petak, 13.6.2014.- Školska priredba

U priredbi pod nazivom Ljubav u školi dom svoj ima su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda sa svojim učiteljima (Fani Mravičić, Tamara Đugum, Marlena Bogdanović i Paško Šarić) . Čitav program i igrokaz učenika dramske skupine pod imenom Najbolji Iphone osmislila je vjeroučiteljica Marina Šimić, a za glazbeni dio programa i školski zbor bio je zadužen učitelj glazbene kulture Marin Erceg.